Nowoczesne zraszacze ogrodowe

Zraszacze ogrodowe są znane niemal każdemu Polakowi. Wielka szkoda, że raczej z zagranicznych filmów, niż z rodzimych trawników. Na szczęście nastały czasy, że i w Polsce zaczęły pojawiać się całe systemy spryskiwaczy, które oferują bardzo zaawansowane możliwości. Już nikt nie musi martwić się o podlewanie roślin. Z odrobiną dobrego planowania, można zaprogramować swój ogród tak, by był pod tym względem samowystarczalny. Niektórzy nowocześni ogrodnicy chwalą się, że mają w swoim ogrodzie prawdziwą sieć kabli i setki metrów węża ogrodowego, z czego większość rozłożona jest pod trawnikiem. Z takim systemem każdy może mieć idealnie zielony ogród.

Możliwości i funkcje zraszaczy ogrodowych

Obecnie producenci oferują ogrodnikom bardzo duży wybór spryskiwaczy, które mają różne możliwości i zastosowanie. Teraz nie używa się ich tylko i wyłącznie do trawnika, lecz można zamontować też takie, których celem będzie opryskiwanie danego obszaru, bądź rabaty. Bywa, że niektóre rośliny mają większe zapotrzebowanie na wodę, inne mniejsze. W takim wypadku można zastosować specjalny zraszacz z opcją dostosowania czasu pracy i przepływu wody. Nie trzeba się wtedy martwić o potrzeby roślin, ponieważ wszystko można zaprogramować dzięki specjalnym systemom, które są połączone z dedykowanymi do tego aplikacjami. Pozwala to na precyzyjne określenie harmonogramu podlewania. Istnieją także urządzenia, które na bieżąco badają parametry rośliny i dostosowują do wyników intensywność i częstotliwość zraszania, jednak są to już nieco droższe systemy. Niektóre z nich potrafią wysyłać powiadomienia na telefon ogrodnika, by sprawdził, czy z daną rośliną wszystko jest w porządku.

Oczywiście sprawny ogrodnik, który lubi popracować trochę w ogrodzie, może zastosować standardowe wersje zraszaczy, które będą działały zgodnie z prostym harmonogramem i z pewnością spełnią swoją funkcję w podobnym stopniu co specjalistyczne spryskiwacze. Obecnie na rynku panuje prawdziwe zatrzęsienie przeróżnych zraszaczy, które mają działać w ogrodzie tak, aby każdy mógł dostosować je do swojego zielonego zakątka.

shesha