Jak przenieść ogród do swojego wnętrza?

Ogród to przestrzeń sprzyjająca głębokiemu relaksowi. Liczne badania dowodzą, że ten pozytywny wpływ na nasze samopoczucie zawdzięczamy zieleni, która dominuje w ogrodzie. To właśnie ten kolor w połączeniu z barwami kwiatów i towarzystwem ptaków sprawia, że nabieramy nowej energii. Nie każdy z nas posiada własny kawałek zieleni. Możemy się jednak postarać, by ogród wszedł do naszych wnętrz. Jeśli chcecie wiedzieć, jak to zrobić, zapraszamy do lektury.

Ogród na ścianach

Jedną z możliwości wprowadzenia ogrodu do wnętrza jest dekoracja ścian. Wystarczy wydrukować zdjęcia ogrodu w dużym formacie, oprawić w ramki i powiesić na ścianie. Można również skorzystać z gotowych rozwiązań, którymi są Plakaty przedstawiające najpiękniejsze zdjęcia z ogrodów.

Drugą opcją jest fototapeta z ogrodem. Również w tym przypadku możemy skorzystać z gotowych wzorów, lub zamówić własną niepowtarzalną fototapetę. Na rynku działa wiele firm, które oferują usługę przerabiania zdjęć na tapety. Dzięki temu nasze wnętrze nie tylko poprawi nam nastrój, ale będzie oryginalne i inne, niż gdziekolwiek.

Tkaniny

Ogród możemy wprowadzić do własnego wnętrza, wykorzystując tkaniny. Dużą popularnością cieszą się zestawy pościeli z wydrukowanymi zdjęciami lub gotowymi wzorami nie tyle samych ogrodów, co zielonych roślin. Motyw ten można wykorzystać także na innych tkaninach we wnętrzach – w zasadzie ogranicza nas wyłącznie własna wyobraźnia, ponieważ nadruki na tkaninach nie są drogie. W sklepach internetowych dostępne są również koce i narzuty, a nawet rolety z motywem zielonego ogrodu. Szczególnie te ostatnie mogą zastąpić nieciekawy widok za oknem. Można również wybrać motywy kwiatów czy drzew.

Dodatki

Ogrodowe wspomnienia w naszych wnętrzach pomogą zatrzymać również dodatki. Ich bogactwo sprawia, że możemy wybierać w wazonach, żywych roślinach, figurkach, pojemnikach do przechowywania i w ogromnej ilości bibelotów wszelkiego rodzaju.

Ogrody i zieleń we mieszkaniach to przy okazji jeden z trendów wnętrzarskich, niezwykle popularny w ostatnim czasie. Dzięki temu stylizacja własnej przestrzeni nie jest trudna, gdyż na rynku dostępnych jest bardzo wiele dodatków a nawet mebli tapicerowanych tkaninami z motywem ogrodowym. Jak we wszystkim, tak i w przypadku wprowadzania zielonych akcentów do pomieszczeń, warto zachować pewien umiar. Dzięki temu wnętrza nie będą sprawiały wrażenia nadmiernie przytłaczających.

shesha