Rośliny na słońce

Powszechnie panuje świadomość, że wszystkie rośliny lubią światło słoneczne. Jednak nie wszystkie przepadają za bezpośrednimi promieniami słonecznymi w środku lata, które mogą wysuszyć praktycznie każdą bylinę lub krzew. Bardzo ważna w takim przypadku jest obserwacja ogrodu. Jeśli przez dłuższy czas kwiaty są narażone na upały, powinno się je podlewać, gdyż tracą wodę w bardzo szybkim tempie, co może być dla nich tragiczne w skutkach.

Można także wyposażyć się w takie rośliny, które bardzo dobrze radzą sobie nawet narażone przez dłuższy czas na bezpośrednie ogrzewanie promieniami słonecznymi. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na region pochodzenia konkretnej rośliny, gdyż najbardziej odporne na wysuszające Słońce będą te, które pochodzą z gorących części świata.

Do roślin odpornych na suszę należą:

• miłorząb japoński,

kosodrzewina,

• rokitnik pospolity,

• rojnik,

• miłek wiosenny,

• berberys zwyczajny,

a także wiele innych ciekawych i przepięknych roślin. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w przyrodzie praktycznie nic nie przetrwa bez wody. Kwiaty i krzewy, które mają wyższą wytrzymałość na suszę, nie przeżyją, jeśli pozostawi się je samym sobie i bez podlewania w czasie suszy. W najlepszym wypadku przetrwają, lecz pozbędą się większości pędów, które wymagały dostarczania niezbędnej do przeżycia cieczy.

shesha