Rośliny do cienia

Przyjmuje się, że roślina potrzebuje do prawidłowego rozwoju dużej dawki promieni słonecznych i wody. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że niektóre potrzebują mniej lub więcej wody oraz promieni słonecznych. W każdym ogrodzie znajdzie się miejsce, do którego dociera mało światła i jest ono bardzo trudne do zagospodarowania. W tym przypadku z pomocą przychodzą rośliny, które preferują życie w cieniu. Można je wykorzystać w każdym problematycznym skrawku ogrodu, zamieniając go w ten sposób w prawdziwe dzieło sztuki.

Oto kilka popularnych roślin, które preferują cień

Brunnera wielkolistna – roślina lubiąca półcień. Najlepiej czuje się pod drzewami lub krzewami. Charakteryzuje się pięknymi, dużymi ozdobnymi liśćmi. Osiąga do 50 cm wysokości.

Trójlist wielkokwiatowy – bardzo dobrze radzi sobie na stanowiskach zacienionych. Lubi także półcień. Długo żyjąca bylina, która osiąga do 30 cm wysokości i charakteryzuje się dużymi liśćmi w kształcie jaja i białymi kwiatami o trzech płatach. Odpowiednio zadbana nada przepięknego wyrazu problematycznej części ogrodu. Kwitnie od kwietnia do czerwca.

Barwinek pospolity – bardzo ładna dekoracyjna roślina, która może być sadzona zarówno w miejscach słonecznych, jak i całkowicie zacienionych. Osiąga do 25 cm wysokości i charakteryzuje się pięknymi fioletowymi kwiatami o pięciu płatkach, które zakwitają od kwietnia do maja.

shesha