Fontanny ogrodowe

Fontanny ogrodowe jeszcze nie tak dawno należały do ekskluzywnych pomysłów, przeznaczonych tylko dla krezusów. Każdy zna je z pięknych i ogromnych ogrodów arystokracji lub bogaczy w telewizji. Czasy się jednak zmieniły i dzisiaj każdy może sobie pozwolić na ładną i zgrabną fontannę ogrodową, której montaż nie musi być związany z przekopywaniem całego ogrodu w celu doprowadzenia wody i prądu.

Najnowsze zdobycze technologiczne pozwalają na szybki i bezproblemowy montaż tej ciekawej ozdoby ogrodowej. Koszt samej fontanny w ostatnich latach także zmienił się na korzyść klienta. Jeszcze kilkanaście lat temu inwestycja w fontannę była przedsięwzięciem porównywalnym z budową szopy, czy altany. Dzisiaj już za kilkaset złotych każdy może sobie kupić własną fontannę. Oczywiście większy rozmiar, to także wyższa cena, dlatego te, które posiadają średnice wynoszące kilka metrów, będą kosztować po kilka tysięcy złotych. Taka suma nie wydaje się jednak dużą kwotą, jeśli przeliczymy ją na efekt, jaki osiągnie fontanna.

Dzięki nowoczesnym zdobyczom technologii można nabyć fontanny solarne, które ładują swoje akumulatory na bieżąco i nie potrzebują doprowadzania dodatkowej energii. Tego typu fontanny są z reguły mniejsze, jednak wystarczy umieścić je w miejscu z wodą (np. oczko wodne) i dostajemy automatyczną samowystarczalną ozdobę każdego ogrodu.

shesha